Egitim Portali
 
  Giriş / Kayıt Ol
::  ANA SAYFA   ::  HAKKIMDA   ::  YÖNETİM    ::  DİLEK KUTUSU   ::   SOHBET ODASI   ::  ILETISIM  ::
 
SİTE İÇİ ARAMA


MODÜLLER

  Atatürk'ün Hayatı

  Webmaster

  E-Devlet

  Gazeteler

  Sevgili Peygamberimiz

  Rüya Tabirleri

  Burçlar

  Tarihte Bugün

  Sudoku
DÖKÜMANLAR
Yeni Sayfa 2

  Kanunlar

  Yönetmelikler

  Tebligler Dergileri

  Resmi Gazete

TENEFFÜS
Yeni Sayfa 2

  Mizah Köşesi

  Oyunlar

  Sohbet Odası

  Eğlenceler

ÇEŞİTLİ LİNKLER
  T.C. Kimlik Numarası

  Türkiye Tanıtım

  Çesitli Linkler

  Şehirlerarası Tlf Kodu

  Uluslarrası Tlf Kodu

  Hava Durumu

  Trafik Yol Haritası

  Motorlu Taşıtlar Vergisi   

  Emeklilik Sorgulama

HAVA DURUMU
booked.net
NAMAZ VAKTİ

NEDEN

Çayırın yeşili daha yeşildi. Güneş baharın yaza dönüşümündeki ısı farklılığını hissettirmeye başlamıştı. Gökyüzü masmavi idi. Uzaklarda bir iki bulut kümesi kasabanın insanlarını seyrediyordu. Hafiften rüzgar esiyor, serinliği ruha ayrı bir ferahlık veriyordu.

Kısa pantolonlu,perçemli oğlan çocuğu elinde bir gece öncesi babasıyla büyük uğraş vererek kiraz dallarından yaptıkları uçurtmayı uçurabilmekle meşguldü. Uçurtma bulutlarla dostluk için can atıyor, rüzgarın şiddetiyle kuyruğunu toplayarak yalpalıyor, onlara erişebilmek için her yolu deniyordu. Gerek uçurtmada, gerekse oğlan çocuğunda başarmanın çabası, onun takdir edilesi düzeyi had safhada idi. Bulundukları yerden bayağı uzaklaşmışlardı. Zaten hangi varlık menşeinden uzaklaşmaz kiŞ Çevresinde kimse yoktu. Yaşam yalnızlığın sergi salonu değil miŞ Uçmak, uçurulabilmek için ortamı kollamak gerekir. İstenilen her şart ve koşulda her zaman gerçekleşmez. Carettaların yumurta bırakış öyküsünü, ipek böceğinin kozasını örüş serüvenini izlediği belgesellerden anımsadı.

Rüzgar hızını artırmıştı. Güneş birkaç kara bulutun ardına gizlenmiş, sessizliğe bürünmüştü. Nerede idi o sıcak yüzüŞ Rüzgar acımasız esmeye başladı, kara bulutların dostu olmuştu. Brütüs bile Cezar'ı hayal kırıklığına uğratmamış mıydıŞ Kralın soytarısının sinsi bakışlarını düşündü .Bukelamunun renk değiştirişi, dostluk düşmanlık kavramının aynı kavram olabileceğini anlayabilir miydiŞ

Yağmur başladı… Uçurtma irtifa kaybediyordu. Oğlan çocuğu ıslanan çimenler üzernde düşe kalka koşturdu. Ama,nafile… Uçurtma yanına düştü. Kırılmıştı! Babasıyla düşlediklerinin biranda kara bulutların haraketleriyle bittiğini, uçurtmanın özgürlüğü ile umudun tükenişinin haşin kader olabileceğini biliyor muydu acabaŞ.. O bunları bilemezdi. Saflığı, kara bulutların birkaçının evrende umutları karartabildiğini, çürümeyi, kokuşmayı anlayamazdı elbette…Tıpkı benim hala anlayamadığım gibi.

*Dr.ErgunTEMİZKAYA

ISPARTA
etemizkaya@mynet.com

Eklenme: 2005-09-11
_YAZIER Makaleler
Gönderen: Dr.Ergun TEMİZKAYA
Hit: 1038
[ Geri Dön | | Bu yazıyı arkadaşına gönder Sevdiklerinize gönderin | Yazdırılabilir sayfa Yazdırın ]


HERŞEY  EĞİTİM  İÇİNDİR...


Sayfa Üretimi: 0.03 Saniye