Giriş Yap veya Üye Ol
Ana Sayfa      Yönetim      FORUM      Sohbet Odası      Yazılar      Şiirler      İletişim
HABERLER
MODÜLLER

 Atatürk'ün Hayatı

 E-Devlet

 Gazeteler

 Sevgili Peygamberimiz

 Rüya Tabirleri

 Burçlar

 Tarihte Bugün

 Flaş Oyunlar

 Hosting

 Sudoku

WEBMASTER

Ben Kimim
DÖKÜMANLAR
Yeni Sayfa 2

 Kanunlar

 Yönetmelikler

 Tebligler Dergileri

   Resmi Gazete
ÇEŞİTLİ LİNKLER
 

 Çesitli Linkler

 Telefon Rehberi

 Hava Durumu

 Trafik Yol Haritası

 Emeklilik Sorgulama

Popüler şiirler
· DOLDUM YİNE TAŞIYORUM!!!
(11552 okuma)
· SİVİL SAVUNMA
(8721 okuma)
· KURTULUŞ SAVAŞI DESTANI
(2297 okuma)
· ÖĞRETMENİM !
(1699 okuma)
· DÜNYANIN BÜTÜN ÇİÇEKLERİ
(1534 okuma)
· ÖĞRETMENİM SENİ SEVİYORUM.
(1496 okuma)
· AĞIT
(1249 okuma)
· OKU ÇOCUĞUM
(1113 okuma)
· ATATÜRK'Ü DUYMAK
(1017 okuma)
· BEKLENEN SEVGİ
(988 okuma)

Toplam 712 şiiri kayıtlı

NEDEN

Çayırın yeşili daha yeşildi. Güneş baharın yaza dönüşümündeki ısı farklılığını hissettirmeye başlamıştı. Gökyüzü masmavi idi. Uzaklarda bir iki bulut kümesi kasabanın insanlarını seyrediyordu. Hafiften rüzgar esiyor, serinliği ruha ayrı bir ferahlık veriyordu.

Kısa pantolonlu,perçemli oğlan çocuğu elinde bir gece öncesi babasıyla büyük uğraş vererek kiraz dallarından yaptıkları uçurtmayı uçurabilmekle meşguldü. Uçurtma bulutlarla dostluk için can atıyor, rüzgarın şiddetiyle kuyruğunu toplayarak yalpalıyor, onlara erişebilmek için her yolu deniyordu. Gerek uçurtmada, gerekse oğlan çocuğunda başarmanın çabası, onun takdir edilesi düzeyi had safhada idi. Bulundukları yerden bayağı uzaklaşmışlardı. Zaten hangi varlık menşeinden uzaklaşmaz kiŞ Çevresinde kimse yoktu. Yaşam yalnızlığın sergi salonu değil miŞ Uçmak, uçurulabilmek için ortamı kollamak gerekir. İstenilen her şart ve koşulda her zaman gerçekleşmez. Carettaların yumurta bırakış öyküsünü, ipek böceğinin kozasını örüş serüvenini izlediği belgesellerden anımsadı.

Rüzgar hızını artırmıştı. Güneş birkaç kara bulutun ardına gizlenmiş, sessizliğe bürünmüştü. Nerede idi o sıcak yüzüŞ Rüzgar acımasız esmeye başladı, kara bulutların dostu olmuştu. Brütüs bile Cezar'ı hayal kırıklığına uğratmamış mıydıŞ Kralın soytarısının sinsi bakışlarını düşündü .Bukelamunun renk değiştirişi, dostluk düşmanlık kavramının aynı kavram olabileceğini anlayabilir miydiŞ

Yağmur başladı… Uçurtma irtifa kaybediyordu. Oğlan çocuğu ıslanan çimenler üzernde düşe kalka koşturdu. Ama,nafile… Uçurtma yanına düştü. Kırılmıştı! Babasıyla düşlediklerinin biranda kara bulutların haraketleriyle bittiğini, uçurtmanın özgürlüğü ile umudun tükenişinin haşin kader olabileceğini biliyor muydu acabaŞ.. O bunları bilemezdi. Saflığı, kara bulutların birkaçının evrende umutları karartabildiğini, çürümeyi, kokuşmayı anlayamazdı elbette…Tıpkı benim hala anlayamadığım gibi.

*Dr.ErgunTEMİZKAYA

ISPARTA
etemizkaya@mynet.com

Eklenme: 2005-09-11
_YAZIER Makaleler
Gönderen: Dr.Ergun TEMİZKAYA
Hit: 622
[ Geri Dön | | Bu yazıyı arkadaşına gönder Sevdiklerinize gönderin | Yazdırılabilir sayfa Yazdırın ]


sizehimet.com.trSayfa Üretimi: 0.03 Saniye