1949 Karaman’da doğdum. İlkokulu Karaman İstiklal İlkokulu ve ortaokulu Karaman ortaokulunda okuduktan sonra 1965 yılında Akşehir Öğretmen Okuluna gidip 1968 yılında mezun oldum. 1968 yılında Konya Beyşehir İlçesi Çamlar Köyü İlkokulunda göreve başladım. 1969 yılında Isparta’da askerlik eğitimime başlayarak, Elazığ Palu İlçesi Okçular Köyü İlkokulunda er öğretmen olarak tamamladım. 1971 yılında Karaman Ağaçoba Köyü İlkokulu öğretmeni olarak atandım. 1977 yılında Karaman Merkez Mümine Hatun İlkokuluna tayinim çıktı. 1980 yılında yine merkez Güneş İlkokuluna atamam yapıldı. 1983-1984 öğretim yılında Ankara Merkez Anıttepe İlkokuluna depo tayinim yapılarak, İlköğretim Müfettişliği kursuna devam ettim.


       Kurs bitiminde bütün kursiyerlerin ataması yapılmadığı için tekrar Karaman Merkez Güneş İlkokuluna geri döndüm. Cumhuriyet ve Güneş İlkokulunun birleşmesi ile Cumhuriyet İlkokulu Müdür Yardımcılığına başladım. İlköğretim Müfettişliğine atanmam hakkında açtığım dava sonucuna kadar aynı görevime devam ettim. Dava sonucunda 1989 yılında Siirt İlköğretim Müfettişi olarak göreve başladım. 1990 yılında Batman’ın il olması ile Batman İlköğretim Müfettişliğine tayinim çıktı. 1992-1994 yılında Niğde, 1994-1995 yılında Karaman İlköğretim Müfettişliği görevlerinde bulundum. Karaman İlköğretim Müfettişliğine devam ederken 1995 yılında kendi isteğim ile emekli oldum.


       1997 yılında tekrar emekli dönüşü olarak Sivas İlköğretim Müfettişliğine atandım. 2000 yılında kendi isteğimle Gaziantep İlköğretim Müfettişliğine atanarak 2002 yılında da yine kendi isteğim ile Kütahya İlköğretim Müfettişliğine atandım. Eylül.2005 yılına kadar görev yaptım. Kendi isteğimle memleketim olan Karaman iline Eylül.2005 tarihinde atandım. Temmuz.2009 tarihine kadar Karaman İlköğretim Müfettişi olarak görev yaptım. Ağustos.2009 tarihinde sağlık nedenlerimden dolayı İstanbul İli Eğitim Müfettişi olarak atandım. Kasım.2014 de kendi isteğim ile Eğitim Müfettişi olarak emekliye ayrıldım. İstanbul'da yerleşmiş durumdayım.  Evli 3 çocuk babasıyım ve meslek hayatımdaki gezmelerim de çocuklarımın eğitimi içindir, bundan da oldukça mutluyum. Uzun yıllar eğitim ile uğraştığımdan eğitime gönül vermiş bir kişiyim, gezmek ve teknoloji ile uğraşmak başta gelen uğraşılarımdır.


         Bilgisayar ile 1990 yılında tanıştım 2001 yılına kadar mesleğimin gerektirdiği programları kendi kendimi geliştirerek kullandım. ve 2001 yılındaki Internet ortamının çalışma prensibine merak etmemle araştırarak yine hiçbir kursa gitmeden kendimi bu konuda da yetiştirdim. Bilgisayar konusunda ne kadar yetiştim desem de bilgisayar dünyası oldukça büyük olduğu için eksik olduğum teknik konuların varlığını da kabul ediyorum. Bana bu eksik konularımda yardımcı olan manevi oğlum Mehmet YAVRUTÜRK’e teşekkür ederim. Sitemize veri yardımında bulunan Internet ortamında tanıştığım ve bu bilgileri benimle ve sizlerle paylaşmaktan çekinmeyen bütün meslektaşlarım ve kişilere teşekkür ederim


         Site yapımcısı ben olsam da site bütün eğitimcilerin sitesidir. SaygılarımlaAbdulbaki OKUR

Cep Tlf: 0.505 246 76 68

 

E-Mail : mufbaki@ogretmenimiz.com

            : mufbaki@msn.com